Журі Фестивалю

Тарас Зень - Журі кінофесту «10 муза» 2019

Зень Тарас Богданович

Режисер документаліст, організатор низки концертів, кінопоказів, художник-графік, редактор, продюсер, генеральний директор ТРК «ВЕЖА» Івано-Франківськ.

Творча біографія

З 2017 року по сьогодні – генеральний директор ТРК «ВЕЖА» Івано-Франківськ.
З 2014 року – відповідальний редактор радіо 107 Fm телерадіокомпанії «Вежа»
Автор програм:
“ТАЄМНИЦІ СТАРОГО МІСТА”: Просвітницька щотижнева програма, яка знайомитиме глядачів з історичним минулим Станиславова, Станіслава та Івано-Франківська. Зокрема його архітектурними пам’ятками, легендами, таємницями, цікавими людьми та їхніми історіями. Співавтором програми є знаний краєзнавець міста – Іван Бондарев.
“ОЦИФРОВАНИЙ ФРАНКІВСЬК” – кінохроніці міста Станиславова, Станіслава та Івано-Франківська. «Оцифрований Франківськ» містить від 1 до 3 сюжетів – в основному з радянських кінохронік. Демонструється матеріал відеоархіву  від 1917 до 1995 року. Більшість сюжетів були зняті з пропагандистською метою в часи радянської окупації і демонструвались по цілому Радянському Союзу в спеціальних кіножурналах перед показами фільмів у кінотеатрах. Проте кожне таке відео йде з передмовою автора.

“ФРАНКІВЦІ” Довготривалий теле та інтернет проект під назвою «Франківці». Суть короткої телепрограми полягає у висвітленні  різноманітності жителів нашого міста. Формат проекту – інтерв’ю про життя та захоплення людини у вигляді монологу. Гостем програми може стати будь-хто, але основним критерієм залишається одна засаднича річ: особа повинна бути цікавим жителем міста. Тож героями програми є люди різних професій: таксисти, музиканти, художники, фотографи, спортсмени, військовослужбовці, поліцейські чи навіть просто безробітні.

Автор радіопрограм:
«ІНІЦІАТИВА» – Програма про ініціативних людей! Щоденна авторська передача Тараса Зеня. Цікаві інтерв’ю з непересічними особистостями, які творять сьогоднішній Івано-Франківськ, Україну та світ. Музиканти, актори, психологи, режисери та інші не випадкові персонажі нашого життя впродовж 25 хвилин розкажуть про свої досягнення. Гаслом програми є проста теза: ”Проявляйте ініціативу – це корисно!”

«ЗАПИТАЙ У ВЛАДИ»
Щочетверга з 18:15 по 19:00, у прямому ефірі програма “Запитай у влади” за участю міського голови Івано-Франківська – Руслана Марцінківа. Впродовж програми кожен охочий слухач може задати своє запитання до гостя, зателефонувавши до студії чи написавши своє запитання в спеціальному чаті на сайті vezha.org. Радіоефір також транслюється і по телебаченню.

Співавтор унікального історично-мистецького кінопроекту “МОЄ МІСТО. 100 РОКІВ НА ЕКРАНІ”. Документальна кінохроніка Станиславова, Станіслава та Івано-Франківська 1917 – 2017 років.
45 хвилинний фільм, у котрому зібрані найзнаковіші моменти життя міста. Сценарій стрічки написав відомий місцевий краєзнавець Іван Бондарев. З численного віднайденого архівного матеріалу змонтована кінохроніка показує усі історичні періоди впродовж останніх ста років: Австро-Угорщина, Річ Посполита, окупація угорськими та німецькими військами, радянська окупація та Незалежна Україна.
Особливістю вуличного кінопоказу був живий музичний супровід відеоряду. Звучали класичні мелодії від струнного ансамблю «Quattro corde» у поєднанні із сучасним електронним сетом від «хaoRa».
Цікавим є і те, що для проекту відомий письменник Тарас Прохасько написав прозові тематичні тексти, які зачитав під час показу фільму.
Спеціально на подію приїхав директор державного кінофотофоноархіву України ім. Г. Пшеничного – Владислав Берковський. Саме в цій установі було віднайдене чи не найбільше старого відео міста.

Режисер документально фільму «Смуга перешкод» про 100 років пластуну Івано-франківську. Документальний 38 хвилинний фільм “СМУГА ПЕРЕШКОД. Історія Івано-Франківського Пласту” знімався протягом року і присвячений сторіччю скаутської організації “Пласт” у Станиславові. Стрічка відзнята за форматом документальних робіт “Discovery”, де застосовані сучасні репортажні кадри, архівні відео, художні постановки та інтерв’ю. Для цієї роботи спеціально були віднайдені та оцифровані унікальні архівні кадри, зокрема на сьогоднішній день найстаріше відео міста Станіслав (1944 р.), відео з Митрополитом Андрієм Шептицьким серед пластунів (1930 р.), вимарш пластунів у Хусті (1936 р.). Основну дикторську начитку для “СМУГИ ПЕРЕШКОД” здійснив барабанщик гурту “КораЛЛі”, музичний редактор радіо “Західний полюс” – Віктор Кукуруза. Додаткові фрагменти також начитав письменник Тарас Прохасько та лідер гурту “Кому Вниз”, один з найвідоміших дикторів України – Андрій Середа. Спеціально для фільму був записаний саундтрек. Його створив музикант Андрій Винницький зі своїм гуртом. В процесі роботи була задіяна і аерозйомка. Над Карпатами спеціально літали оператори на мотопараплані та глікоптері. Над стрічкою працювали: Режисери та автори сценарію – Дана Андрухів. Тарас Зень Головний оператор, монтаж – Ігор Гурський; Головний актор – Денис Жарков.
Організатор низки концертів українських гуртів та виконавців, кінопоказів, виставок та інших мистецьких заходів.

У 2012 році став ініціатором встановлення першого у світі пам’ятнику «Пластунам, що не зломили своїх присяг» у Івано-франківську.
З 2010-2012 роки – Художник графік
З 2009-2010 року PR менеджер Пластового НСОУ м. Київ
З 2006 – 2008 року в.о. Директора Івано-франківського Дитячо-юнацького пластового центру
2008 р. – Головний координатор Всеукраїнської акції від Секретаріату Президента України «Почесна варта Говерли»
2005 – 2007 рік головний редактор та журналіст молодіжного журналу «ПластиліН»
2006 – 2008 рік Голова Пласту у Івано-Франківську
2003 – 2008 рік отримав освіту у Інституті образотворчого Мистецтва ім. В. Стефаника за фахом «Образотворче мистецтво»