Журі Фестивалю

Паляниця Наталія Анатоліївна

журналістка, телеведуча, продюсер (лінійний) ТО«Телерадіопрограм» філії ПАТ «НСТУ» «Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-центр» член Національної спілки журналістів України

Творча біографія

У журналістиці Наталія Паляниця з 1995 року. Починала свою діяльність у медіа сфері у Хмельницькій обласній державній телерадіокомпанії «Поділля-центр» з диктора,потім – ведучої програм;кореспондента; виконавчого редактора; заввідділу національного відродження та програм для молоді і дітей; директора ТВО молодіжних, дитячих та культурно-мистецьких програм. З 2017 року – на посаді продюсера телебачення ТО «Телерадіопрограм». Увесь цей час створювала власні проекти, працювала як автор, ведуча та журналіст телевізійних програм.

За останні три роки творчий доробок складає:

• Авторська телепрограма «Під абажуром» (188 випусків програм по 26 хв)(початок з січня 2016 р.) В ній Наталія Паляниця виступає в ролі авторки, ведучої та журналістки . Це зустрічі у вечірній студії з цікавими людьми Хмельниччини: митцями, освітянами, письменниками, громадськими діячами та ін. Програма побудована у формі інтерв’ю з гостем у студії на теми, які цікавлять суспільство, з використання фото та відеосюжетів. Програма триває досі, щотижня виходить в ефірі телеканалу «Поділля-центр» , також радіо версія програми звучить на Українському радіо «Поділля-центр».

• Документальний фільм «#наша#мала»( 23 хв.)( квітень 2017 р.) про волонтерку Тетяну Юзепчук, дівчину з особливими потребами,яка допомагає українським воїнам на сході країни, яка неодноразово побувала в зоні АТО. Цей фільм у травні 2017 року на Всеукраїнському фестивалі телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну» отримав 3 місце у номінації «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». А також у червні 2017 року став Лауреатом ІІІ ступеня у номінації «Борітеся – поборете» на VІІІ Міжнародному фестивалі телевізійних та радіопрограм «Калинові мости» у Польщі.

• Програма «Імена. Одкровення від Павла»( 25 хв)( січень 2016 р.) про поета, Лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Павла Гірника, який покинув місто і переїхав жити в село. Ця програма у травні 2016 року на Всеукраїнському фестивалі телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну» отримала 3 місце у номінації «Україна, рідний край». А також, у червні 2016 року стала Лауреатом ІІІ ступеня у номінації «Борітеся – поборете» на VІІ Міжнародному фестивалі телевізійних та радіопрограм «Калинові мости» у Польщі.

• Автор телевізійних спецпроектів : «Читаємо Шевченка», «Читаємо Ліну Костенко», «Читаємо Павла Гірника» ( 30 відеороликів))( 2016-2017 р.) Відомі люди Хмельниччини читають вірші цих поетів.

• Автор телевізійного спецпроекту до 25 річчя «Поділля-центр» ( 20 відеороликів ) ( 2016 р.). Відеоролики , в яких люди різних професій розповідають про роль телебачення і, зокрема «Поділля-центр», у їхньому житті та житті громади.

• Автор телевізійного спецпроекту «Україна – Польща. Добрі сусіди.» (8 відеороликів ) (травень 2017р.) Проект в якому хмельничани, які мають друзів у Польщі, навчаються там, мають ділові стосунки, або поляки лікували бійців АТО розповідають про свої стосунки з поляками та позитивні враження від польського народу .

• Автор телевізійного спецпроекту «Розумію тебе»( 7 відеороликів) (жовтень 2018 р.) Проект покликаний привернути увагу суспільства до глухих людей та їхньої специфіки спілкування. У ньому були задіяні чуючи люди різних професій: поліціянтка, продавець, військовий, лікар та ін., які жестовою мовою зверталися до глухих людей і говорили, що підтримують і розуміють їх. Проект «Розумію тебе» транслювався в усіх філіях Суспільного телебачення України, а також на UA ПЕРШОМУ телеканалі.

• Автор телевізійного ролика «Україна – моя країна .Нацменшини» до Міжнародного дня толерантності. Це спецпроект Суспільного телебачення про представників нацменшин у різних регіонах України ( листопад 2018).

• Інформаційні сюжети для випусків новин «Подільської панорами» телеканалу «Поділля – центр» та для програми «Культурна афіша» телеканалу UA ПЕРШИЙ про культурно-мистецькі події Хмельниччини: «Повітряна фієста» у Кам’янець – Подільському; відкриття виставки київського художника Юрія Денисенкова «Інстинкт» у галереї «MASLO» ; відкриття фотовиставки у Хмельницькому художньому музеї з міжнародного ленд-арт симпозіуму «Простір Покордоня , який щорічно проходить у Могриці Сумської області; фестиваль вуличної їжі «Подільські смаколики»; відкриття фотовиставки Ю.Величко «На нулі» у Хмельницькому музеї фотомистецтва .

• Відеоролики «Шевченко в епізодах» ( березень 2019 р.)
• Відеоролики «Монологи війни» ( березень 2019 р.)


За високий професіоналізм та вагомі здобутки у медіа-просторі Паляниця Наталія Анатоліївна неодноразово відзначалась Почесними грамотами та Подяками органів місцевої влади, нагороджена Подякою Прем’єр-міністра України (2010р.). За вагомий особистий внесок у реалізацію інформаційної політики в регіоні Наталія Паляниця в 2017р. нагороджена Грамотою Верховної Ради України та нагрудним знаком за «Заслуги перед Українським народом». У вересні 2018 року, як найкраща журналістка у медіа сфері м. Хмельницького, Наталія Паляниця стала лауреатом міської премії ім. Богдана Хмельницького.